6 Aralık 2008 Cumartesi

“Connection Parenting” Workshop Çocuklarla Elele Semineri

Çalışmanın Süresi: 7 hafta

Katılımcılar: Kendi içindeki ya da hayatındaki çocukları daha iyi tanımak, anlamak ve onlarla daha mutlu, neşeli yaşamak isteyen herkes.

Yer: Kaivalya Yogashram (Bağdat Cad. No:256 D:3, Göztepe – 0 216 355 0997)

Gün ve Saat: Çarşamba 20:00-22:00

Başlama Tarihi: 17 Aralık 2008

Eğitimci: Sedef Örsel -ACPI Sertifikalı Ebeveyn Koçu

İletişim: 0 532 250 1838
http://parentcoachsedef.blogspot.com/
sedeforsel@yahoo.com

1. Hafta: Ebeveynlik Mirasımız - Kendi ebeveyn/ yetişkin rolümüze çocukluğumuzdan neler getiriyoruz? Bugünün ebeveyni/yetişkini olmak neden bu kadar zor?
2. Hafta: ‘Saygıyı’ Öğretmek - Tüm sevgi dolu ilişkilerin temelinde saygı yatar. Biz çocuklarımıza onlara saygı ile davrandığımızda ‘saygılı’ olmayı öğretiriz.
3. Hafta: Duyguları İyileştirmek - Neden ağlarız? Canımız yandığı için değil, aslında iyileşmek için ağladığımızı ve bunun sebeplerini öğrendiğimizde; ağlamalar, krizler, sızlanmalar, kızgınlık ve öfke nöbetlerini daha iyi anlayıp onlarla sistemli olarak başaçıkacağız.
4. Hafta: Kendine Güvenmek - Çocuklarımıza davranışımız onlara kendileri hakkında neye inanacaklarını öğretir. Her gün birlikte geçirdiğimiz anları -kendine güven- konusunda nasıl yapıcı olarak değerlendireceğimizi öğreneceğiz.
5. Hafta: İlişki Bağını Kuran ve Sağlamlaştıran İletişim - Sözcükler yeni bir ilişkiyi başlatan ya da varolanı bitiren büyük bir güçtür. Negatif ebeveyn dilini bırakıp, olumlu sözcükler kullanmayı öğreneceğiz.
6. Hafta: Davranış Kodlarını Çözerek Disiplin - Çocuklar her zaman bize ihtiyaçlarını anlatacak dil yeteneğine sahip olamazlar. Onlar ihtiyaçlarını bize davranışları ile anlatırlar. Bizler de davranışlara karşılık vermek yerine davranış kodlarını çözüp ihtiyaçları karşılık vermeyi öğreneceğiz.
7. Hafta: Ebeveynlerin İhtiyaçları - Ebeveynlik hiçbir zaman tek kişilik ya da çift kişilik bir iş olmamıştır. Çoculara en iyi kendi ihtiyaçları tam olarak karşılanmış yetişkinler bakar. Yaşadığımız toplumda kendimize nasıl geniş bir destek ağı yaratabiliriz?‘Connection Parenting Workshop’ - ‘Çocuklarla Elele Semineri’
1989 yılından beri seminerin yaratıcısı Amerikalı eğitimci ve yazar Pam Leo ile sadece onun bizzat yetiştirdiği eğitimciler tarafından verilebilmektedir.

Hiç yorum yok: